התוכנית התלת שנתית בטיפול משפחתי וזוגי

אודות התוכנית

במסגרת עבודתם, מטפלים עובדים עם מגוון משפחות וזוגות המתמודדים עם מצוקות ובעיות מורכבות המחייבות יישום של ידע ומיומנויות טיפוליות מתקדמות. גישות הטיפול המשפחתי והזוגי שחיוניות למטפלים מציעות בסיס תיאורטי ומעשי מוצק המאפשר להתמודד עם האתגרים הטיפוליים הניצבים בפניהם. 

מטרת התוכנית היא הכשרת מטפלים משפחתיים וזוגיים תוך שימת דגש ייחודי על אוכלוסיות ומשפחות מגוונות, עם התייחסות מעמיקה לעבודה עם משפחות וילדים בטווח הגילאים הרחב, החל מינקות, גיל החביון, גיל ההתבגרות ועד בגרות. 

תכנית הלימודים מאושרת על ידי האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי על-פי קטגוריה א' – תכנית הכשרה תאורטית ומעשית מלאה. 

צוות ההוראה של התוכנית*: ד"ר רות לירון, פרופ' משה אלמגור טיקוצקי, ד"ר ענבל גרל-אזולאי, הילה ריטר-ויידנפלד MSc, ד"ר חגית שטרן, ד"ר שירי לירון -קשת, פרופ' זהר אביתר, אביבה גל M.A, יפעת אקשטיין MSW, גב' הרצלה צח MA, גב' מילי לב MSW, ד"ר עירית קליינר פז, דפנה גרינר MSW, רונית ויצמן LLB.

*הרכב צוות ההוראה נתון לשינויים. 

 

התוכנית בנויה על פי דרישות ההסמכה של האגודה הישראלית לטיפול משפחתי וזוגי ומכסה את רובן, מלבד חלק משעות עבודה מעשית והדרכות (אותן ניתן להשלים בבית הספר במקביל או בנוסף לתכנית התלת שנתית). 

בשל משבר הקורונה, הנהלת "מפנה - בית ספר לטיפול משפחתי וזוגי" תגלה במידת הצורך גמישות והתאמה של מתכונת הקורס ומטלות הסיום שלו למגבלות המצב, כפי שיוגדרו על ידי רשויות המדינה והנהלת בית הספר (לדוגמא מתן אפשרות ללימודים מרחוק).

טופס יצירת קשר
אני מעונין/ת

תודה שיצרת איתנו קשר

לפרטים נוספים ולהרשמה, ניתן לפנות למנהלות בית הספר: 

הילה ריטר-ויידנפלד

נייד: 054-5309559

ד"ר ענבל גרל-אזולאי

נייד: 050-5959301

 

מייל בית הספר: mifne.school@gmail.com